واقعیت عبادت و بندگی (پاسخ به شبهه )

متنی در فضای مجازی منتسب به الهی قمشه ای در گروه ها ارسال می شود ( هر چند تا فیلم یا صوت نباشد مورد تایید نیست و این نوشته بصورت عکس احتمال  تقلبی بودن دارد ) با این عنوان « نامه ای از خدا  . خدایی که به عبادت بندگان محتاج باشد  خدایی که قسم بخورد جهنمش را از نافرمانان پر می کند و خدایی که انچه درزمین حرام کرده در بهشت وعده می دهد من نیستم  اگکر به دنبال من می گردید من را در  عشق انسانیت  مهربانی  بخشش و راستگویی  پیدا کنید . »

پاسخ : برخی از متن ها و صحبت ها یک سری واقعیاتی را می گوید اما هدف ان نفی سایر کارهای دینی و عبادت ها ست .  اینکه خداوند به هیچ چیزی نیازی ندارد درست و شکی در ان نیست  چون آیه قران هست الله صمد خدا از هر چیزی بی نیاز است و اگر در قران بارها امر به عبادت نماز زکات روزه و …. امر نموده است بخاطر نیاز خدا نیست بلکه بخاطر  نیاز ما به خدا هست ما مخلوقات جهت رسیدن به کمال و قرب الهی نیاز به یک لوازم و دستگیره هایی داریم که همه انها مکمل همدیگر هستند نه اینکه برخی امور خیر را انجام دهیم و برخی دیگر را نهی کنیم . و امر عبادت و پرستش امری فطری و ذاتی هست  معبودی که ما خلق کرده و به ما نعمت وجود و هزاران نعمت های دیگر داده ایا اگر او را عباادت نکنیم و شکرگزارش نشویم بی انصافی نیست ؟ چطور اگر کسی به ما نیکی  خیلی بزرگی نماید تا زنده ایم از او به نیکی یاد می کنیم ولی معبود و محبوبمان که تمامی جهان را برای ما خلق کرده  ایا عبادت و بندگی کمترین کاری نیست که باید انجام دهیم .  راهای رسیدن به خداوند متفاوت است  و عبادت هم باید ما را از ارتکاب گناه بازدارد یا مقدار خطاهایمان را کمتر نماید  از امام رضا پرسیدن چرا خداوند عبادت را از مردم خواسته فرمودند : تا مردم خدا را فراموش نکنند و در مقابل او ترک ادب نکنند و اگربا اوامر و نواهی  در طریق عبادت قرار نگیرد و به حال خود رها شود  آرزوهای دور و دراز بر انها غالب می شود . اگر چنانچه دیدیم فردی اهل نماز و روزه و دین هست ولی اهل خیانت و دزدی و .. هست  دینداری این فرد مشکل داره و در واقع دزدی است در لباس دین  نه اینکه اصل دین مشکل داشته باشد  . اسلام به ذات خود ندارد عیبی   هر عیب که هست در مسلمانی ماست در ضمن کسی که اهل عبادت واقعی است و دیندار واقعی است همه ان صفات  راستگویی  عشق  اخلاق بخشش و … را دارد و با دینداری هیچ تضادی ندارد ولی شخصی که صرفا صفات  اخلاق نیکو ،راستگویی و بخشندگی و…  دارد ولی اهل عبادت  نباشد  احتمال در دام شیطان افتادنش بیشتر می باشد چون عبادت / مسجد / زیارتگاه های امام و امام زادگان / قرآن و همه اینها شعایر الله هستند  و اگر انسان به اینها متوسل شود  احتمال خطایش کمتر است و  زودتر در مسیر حق قرار می گیرد .  برخی شبهات که توسط دشمن در فضای  انتشار پیدا می کند در واقع خطوات و گام های شیطان است تا خوانندگان را از دینداری دور کنند و جوانان را از خدا دور کنند تا زودتر به مقاصد شومشان برسند  چرا که در دنیا دو راه بیشتر نیست  مسیر حق و مسیر باطل  و دشمنان از طریق فضای مجازی و تهاجم فرهنگی می خواهند  باور دینی و اعتقادی  و توکل و ایمان جوانان را از بین ببرندتا برده خودشان شوند . و خطری دشمنان را تهدید نکند .   پایان / و السلام علی من اتبع الهدی  / حسن ملایی – یاداشت در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۷ 

حسن ملایی

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته به جاست. خرم آن نغمه که مردم بسپارندبه یاد.

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *